Ana Sayfa > Önceki Yıllar > Ortaca Dalyan Sarıgerme > Dalyan Tekne Turu

DALYAN TEKNE TURU

01 Ağustos 2018 Çarşamba

Merakla beklenen gün sonunda geldi çattı. Heyecanla bekleyince hep zor geçer zaman, ben de resmen geri sayıyordum yeni işime başlamak için. İş dediysem; tatil. Laf olsun diye dememişler ‘Türkiye’nin En İyi İşi’ diye. Benim bir ay boyunca işim tatil yapmak ve Dalyan ve Ortaca’nın güzelliklerini sizlerle paylaşmak.

Dalyan kanalı kıyısında, merkezde, yörenin en güzel otellerinden biri ayarlanmış benim için; BC SPA Otel. Doyurucu, sağlam bir sabah kahvaltısı sonrası geçtim tekneye. Basının ilgisi projenin başından beri çok büyüktü, ilk günkü gezimize de birçok basın kuruluşundan temsilciler geldi.

Tekne bütün gün emrimde… “Sür kaptan kaya mezarlarına” dedim.

Dalyan’ın tam karşısındaki kayalara oyulmuş Tarihi Kaunos’luların muhteşem eserleri Türkiye’nin simgelerinden. Tarihi en yakınından görmek, anlamak istesem de bugünlük biraz uzaktan selamlayarak geçtik bu eşsiz yapıları. Bir başka gün, yürüyerek yakından bakacağız elbet.

Medya röportajlarından sonra İztuzu Plajı‘nda serinledim. Dünya’nın en iyi korunmuş plajlarından biri olan bu doğa harikasında kulaç attıktan sonra hemen ileride nefes kesici güzellikteki Delik Ada‘ya doğru yola çıktık. Turkuaz mavisi bu adanın berrak sularına teknenin tepesinden atlamak günün en özel anıydı muhtemelen.

Dönüş yolunda Dalyan yemekli tekne turu kooperatifinden kaptanımıza Ala Göl’e uğramadan dönmeyelim dedim. Dedim… Çünkü oranın eşsiz doğası ve mükemmel manzarasını görmemek olmazdı. Gerçi bir gün içerisinde bunca güzellik görünce insan her birine hak ettiği ilgiyi gösteremiyor. Bugün uğradığımız her bir nokta güzellik algımızı yükseltti.

Daha ilk gün ve koca bir ay buralardayım. Şanslıyım.

Instagram.com/bestjobinturkey 

Instagram.com/efetanay

(ENG below) Fotoğraflarla ilgili 7 ilginç gerçek. 1) 42 kilometrelik Moskova Maratonundan fotoğraflar. 2) Birinci fotoğraf 21inci km, ikinci 42inci km. 3) Koşuya katılmaya 3 ay öncesinde barda bir arkadaşımın fikri üzerine karar verdim ve o an elimdeki son alkolüm oldu. Sonraki 3 ay bir damla bile içmedim. 4) Haftada 3 gün Sabah 5.30'da kalkıp 17 -20 km koşu yapıyordum. Diğer 3 gün de salonda üst vücut çalışıyordum. 1 Gün izin 5) Ilk kez 30kmden fazla mesafe koşmuştum ve 4 saat 27dkda bitirdim yarışı. 6) O yıl katılımcılardan 3 bin kişi yarışı bitiremedi. 7) Koşudan önce uzun bir Orta Asya turuna çıkmıştım ve ciddi şekilde antrenmansız kaldım ama hırsımdan yarışta kendimi parçalarcasına zorladım. Ikinci fotoğraftaki yakışıklılığım da hırsımın resmi 😎🙂😀
.
ENG - 7 Facts about the pictures. 1) Pictures from the 42 km Moscow Marathon. 2) The first photo is from the 21st km and the second photo is from the 42nd. 3) I decided to run 3 months prior to the race in a bar and the drink I had in my hand was the last alcohol. I didn't drink even a drop of alcohol until the race. 4) I was waking up at 5.30 am, 3 times a week to run 17 - 20 kms. And I was training at the gym 3 times a week. I had one off. 5) I ran more than 30kms for the first time in my life. My result was 4 hours 27 mins. 6) That year almost 3 thousand people couldn't finish the race. 7) I had a long trip in central asia before the race so I lost my condition a bit but I was extremely ambitious and I pushed my limits. That second photo is the photo of my handsome ambition 😎🙂😀
(ENG below) Fotoğraflarla ilgili 7 ilginç gerçek. 1) 42 kilometrelik Moskova Maratonundan fotoğraflar. 2) Birinci fotoğraf 21inci km, ikinci 42inci km. 3) Koşuya katılmaya 3 ay öncesinde barda bir arkadaşımın fikri üzerine karar verdim ve o an elimdeki son alkolüm oldu. Sonraki 3 ay bir damla bile içmedim. 4) Haftada 3 gün Sabah 5.30'da kalkıp 17 -20 km koşu yapıyordum. Diğer 3 gün de salonda üst vücut çalışıyordum. 1 Gün izin 5) Ilk kez 30kmden fazla mesafe koşmuştum ve 4 saat 27dkda bitirdim yarışı. 6) O yıl katılımcılardan 3 bin kişi yarışı bitiremedi. 7) Koşudan önce uzun bir Orta Asya turuna çıkmıştım ve ciddi şekilde antrenmansız kaldım ama hırsımdan yarışta kendimi parçalarcasına zorladım. Ikinci fotoğraftaki yakışıklılığım da hırsımın resmi 😎🙂😀 . ENG - 7 Facts about the pictures. 1) Pictures from the 42 km Moscow Marathon. 2) The first photo is from the 21st km and the second photo is from the 42nd. 3) I decided to run 3 months prior to the race in a bar and the drink I had in my hand was the last alcohol. I didn't drink even a drop of alcohol until the race. 4) I was waking up at 5.30 am, 3 times a week to run 17 - 20 kms. And I was training at the gym 3 times a week. I had one off. 5) I ran more than 30kms for the first time in my life. My result was 4 hours 27 mins. 6) That year almost 3 thousand people couldn't finish the race. 7) I had a long trip in central asia before the race so I lost my condition a bit but I was extremely ambitious and I pushed my limits. That second photo is the photo of my handsome ambition 😎🙂😀