Ana Sayfa > Önceki Yıllar > Ortaca Dalyan Sarıgerme > Elvada Dalyan – Son Gün

ELVEDA DALYAN – SON GÜN

31 Ağustos 2018 Cuma

Tatil bitti farkında mısın Efe?

Bir müzik eşliğinde kalktım sanki bugün. Bütün bir ayı anlatan bir şarkı çalıyor sanki odada. Nasıl geldi geçti şu koskoca ay cidden anlamadım. Her anı hareketli her anı heyecan doluydu. Daha sakin de yapılabilirdi elbette ama o tip bir tatil hiç bana göre olmazdı.

Biraz yorgunum ama bugünüm boş. Uzun uzun dinlenebilirim.

BC Spa otelin kanal kıyısındaki masalarında bilgisayarımı açıp bir yandan önceki günün yazısını yazıyorum bir yandan da bu hafta yoğun şekilde çıkan haberlerimize bakıyorum ama pek uzun sürüyor yazıyı yazmak. Durmadan dikkatim ya gelen mesajlara ya da bir ay boyunca yaşadığım anılara gidiyor.

Aynı masada 6 saat geçiriyorum. Düşüncelerle dolu 6 saat. Türkiye’nin en iyi işi projesi ile bir an gittiğim tekne turlarından birinde suya atladığımı hatırlıyorum, başka bir an bebek caretta carettaların suya girişlerini izlediğim güne geri dönüyorum, ardından Kaunos antik kentinin kalıntılarında dolaşıyorum, seyir tepelerinden birinden Dalyan’a bakıyorum, oradan kalkıp Sarıgerme plajında rüzgar sörfü yapıyorum. Yediğim güzel gözlemeler geliyor aklıma, leziz balıklar, kaya mezarlarına nazır oturduğum restoranlar, microlight ile uçarak izlediğim Dalyan, Kargıcakta tırmandığım kayalar, Köyceğiz’de yüzdüğüm berrak deniz, Aşı koyunda girdiğim mağaralar, kükürtlü suda çekildiğim harikulade fotoğraflar, çamur banyosunda muhabbet ettiğim Ruslar, Dalyan’daki işletmeler, Sarıgerme’deki katamaran tecrübem ve daha niceleri…

Dalyan’daki son kahvemi Ottoman Karaoke Bar’da ağır ağır içiyorum. Sonra da, Günlüklü restorana veda yemeğine gidiyorum. Nar çiftliği sahibi Recai, Dalko başkanı Arif, Organik bahçe sahibi Süleyman, Kozmacha’dan Fatih ve Recep, çekimlerimizi yapan Ahmet ve gazeteciler, herkes orada. Ardından Ortaca Belediye Başkanı da geliyor ve ilk olarak gazetecilere röportaj vererek başlıyoruz geceye, ardından da güzel bir muhabbet.

Gece 12’ye kadar sürüyor bu güzel birliktelik, Belediye Başkanı Hasan Bey bana teşekkür ediyor ama “asıl benim size teşekkür etmem gerekir böyle bir şeye destek verip gerçekleştirdiğiniz için” diyorum.

Gerçekten de Türkiye’de bir ilki başarıyoruz ve bugün son günümüz ama Ortaca’ya yine geleceğim. Hayat izin verirse buraları tekrar tekrar gezmek isterim yine ve yeniden…

Yine görüşeceğiz,

Efe Tanay

Instagram.com/bestjobinturkey 

Instagram.com/efetanay

Instagram has returned invalid data.