Ana Sayfa > Önceki Yıllar > Ortaca Dalyan Sarıgerme > Sevgi Yolu ve Otel Keyfi ( Bc Spa Hotel )

SEVGİ YOLU VE OTEL KEYFİ

05 Ağustos 2018 Pazar

Tatilin başından beri heyecanla yaptığım aktivitelerden fırsat bulup pek de uyuyamamıştım. Bugün 9’da kalkıyorum. Benim için geç bir saat ama tatildeki biri için yine de erken. Tatilimizi uyuyarak geçirmeyelim. Gezelim, görelim…

Bir saat uzun uzun kahvaltımı yapıyorum, BC Spa otelde, her zaman ki yerimde.

Ardından kameramı ve telefonumu alıp sevgi yolunda dolaşmaya çıkıyorum. Dalyan’ın kanal boyunca uzanan sevimli bir patikası burası, ismi gibi kendisi de sevgi dolu. Bir yanınız su ve doğa manzarası, diğer yanınız da ufak ufak otellerle dolu. Aslında birkaç sabah koşumda geçtiğim bir yer burası ancak sakin sakin yürüyerek geçince daha bir güzel görünüyor gözüme. 3’er, 5’er metrelik iskeleler var. Tahtadan derme çatma yapılmış bu iskeleler dalların arasından anca seçiliyor ve aslında büyüleyici güzellikteler. Birkaç poz da buralarda alıyorum.

Ardından Paradise otelin bahçesinde aşina olduğum bir dil duyuyorum; Rusça. Moskova’da 5 yıldır yaşayan biri olarak kulak kabartıyorum muhabbetlerine. O arada fark ediyorum, köşede iyi bir kahve makinaları var. Kahve tutkumdan dolayı aklımın bir köşesine not düşüyorum bu kahve konusunu.

Dönüş yolunda yaşlı bir amcadan elleriyle topladığı bir ada çayı alıyorum ve kaldığım otelin bahçesinde soluklanırken içmek için garsonlardan sıcak su rica ediyorum. Bu sakin ve rahat günün üstüne bir de bu kadar rahat bir çay… off.. Daha ne istenir ki, dememe kalmadan, kaldığım BC Spa otelin sahibi Kadir ağabey, kaşla göz arasında soframı gerçek manada donattı. Antepli olan ve bunu da gururla her fırsatta belirten Kadir ağabey yuvalama, içli köfte, lahmacun ve bir de salata koyuverdi önüme. Akıl almaz bir lezzetti cidden. Hepsi için ayrı bir yazı yazmak gerek aslında, mükemmeldi her bir lokma. Yediğini içtiğin sana kalsın bize gördüklerini anlat derler ama bu yemekleri anlatmamak da olmaz. Dalyan’ı güzel kılan bir diğer unsur da, buranın taze sebze meyveleri ve onlarla yapılan yemekler.

Organik gıda ve yemek konusunda özel ziyaretlerim de olacak Dalyan turum tamamlanmadan, yani, bu konuya tekrar döneceğiz.

Ben şimdilik kısa bir sokak turuna çıkıyorum.

Yarın yeni maceralar beni bekler…

Instagram.com/bestjobinturkey 

Instagram.com/efetanay

Instagram did not return a 200.